Zbuloni 10 lojtarët që pritet t’i japin fund dominimit të dyshes Messi – Ronaldo

0

Kaluan vite e vite dhe emrat mbetet të njëjtë. Në fakt, që nga viti 2008 çmimi më prestigjoz i i futbolli ‘Topi i Artë’ është valvitur herë tek Lionel Messi e herë tek Cristiano Ronaldo duke ‘shtypur’ kështu të gjithë kandidatët tjerë, transmeton Sovrani.info.

Argjentinasi e ka fitiar atë pesë herë ndërsa portugezi katër herë, por ky i fundit është në rrugë të mirë për t’a rrëmbyer atë çmim edhe këtë vit. Gjithsesi eopak e tyre do të marrë fund një ditë dhe më poshtë janë renditur emra që potencialisht mund t’a përmbysin epokën e kësaj dyshe magjike.

10. Isco

9. Romelu Lukaku

8. Marco Asensio

7. Harry Kane

6. Paul Pogba

5. Eden Hazard

4. Kylian Mbappe

3. Antoine Griezmann

2. Paulo Dybala

1. Neymar

/Sovrani.info/

 

Comments
Loading...