‘Tronditë’ United, po ia rrëmben nga duart yllin Real Madridit

0

Manchester United thuhet se ka përgatitur një ofertë prej 170 milionë funtesh për yllin e  Tottenhamin, Harry Kane, transmeton ORAinfo.

Djajtë e kuq ishin të interesuar në Kane disa vite më parë, por u hodhën poshtë nga vlerësimi i Daniel Levy i sulmuesit të Anglisë.

 

Kane ka treguar formë të jashtëzkonshme për ekipin anglez, duke shnuar 15 gola në 10 ndeshjet e fundit për klubin dhe vendin.

Por United , do të përballet me një konkurtë shumë të fortë, Real Madridi, i cili ka kërkuar me shumë ngul, shërbimet  eyylit anglez./ORAinfo/

Comments
Loading...