Neymar i dërgon mesazh Leo Messit! Nuk do ta besoni arsyen

0

Kualifikimi i Argjentinës për Kupën e Botës 2018 ka provokuar reagime përtej kufijve të Argjentinës. Pas natës historike para Ekuadorit, kapiteni i albiceleste, Leo Messi, mori mijëra urime, ndër të cilat ishte ai i shokut të tij dhe Neymar Jr.

Neymar “shumë i lumtur” në Messi duke ndihmuar Argjentinën të arrijë Rusinë

Lojtari brazilian mori avantazhin e zonës së përzier të partisë Brazili – Kili (3-0) për të përgëzuar ish-partnerin e tij të sulmit. “A jeni i lumtur për kualifikimin e mikut tuaj Messi?” Ata pyetën kur ai u largua nga stadiumi “po, shumë i lumtur”, tha ai duke ngritur gishtin e tij.

Përkundër largimit të dobët të sulmuesit brazilian të radhëve të FC Barcelona në PSG, Neymar dhe Messi vazhdojnë të mbajnë një miqësi të ngushtë. Në këtë kuptim, udhëheqësi i ‘canarinhas’ e di që lojtari më i mirë në botë do të kishte qenë një goditje e jashtëzakonshme për të qenë jashtë Kupës së Botës.

Comments
Loading...