Getafe – Real, ndeshje e veçantë për Zidanen

0

Trajneri francez, Zinedine Zidane në ndeshje ndaj Getafes do të regjistroj ndeshjen e 100 si trajner i Real Madridit.

Zidane e ka marrë drejtimin e Los Blancos në fillim të vitit 2016, pas shkarkimit të Rafa Benitezit nga detyra.

Ish ylli i Francës me Real Madridin, gjatë dy sezoneve, ka arritur të fitoj tre trofe shumë të rëndësishëm: një La Ligë dhe dy Liga të Kampionëve. /Express/

Comments
Loading...