“Coutinho është mbi nivelin e lojtarëve të tjerë të Liverpoolit”

0

Legjenda e Liverpoolit Dominic Matteo mendon se Liverpooli do t’a ketë të vështirë t’a mbajë Philippe Coutinhon përballë interesimit të Barcelonës apo Real Madridit pasi braziliani vërtetë është mbi nivelin e lojtarëve të tjerë të Liverpoolit, transmeton Sovrani.info.

“Mendojë se ai është shumë përpara nivelit të lojtarëve si Firmino apo Mane. Ai është një lojtarë që mund të inkuadrohet shpejtë në ekipe si Barcelona apo Real Madrid që të gjithë ish – lojtarët tonë i kanë qndërruar.”

“Në ndeshjen ndaj Newcastle edhe pse nuk fituam, ishte ai që e ndezi lojën me një gol të bukur dhe me disa pasime birlante. Shpresojë që ai po i kthen tifozët tek vetja dhe t’a mbajmë sepse është lojtari më i mirë që e kemi.”, tha në fund  Matteo. /Sovrani.info/

 

Comments
Loading...